MARKÍZY NA ZIMNÉ ZÁHRADY

Interierové tienacie systémy, rovnako ako exteriérové systémy bránia proti prehrievaniu sklenených plôch. Efektivita týchto markíz je zaručená nemeckou kvalitou konštrukcie a francúzskou kvalitou látky. Pri tienení interiérov odporúčame použiť látky s odrazovou vrstvou./Podrobnejšie vlastnosti nami používanými látkami si pozrite TU/

Delta, typ STento typ markízy keďže nie je napnutý, t.j. využíva len gravitačnú silu, musí mať sklon minimálne 10°. Ovládanie je možné lankom/na ľubovoľnom kraji, do 12 m2/, kľukou/v strede/ alebo elektrickým pohonom. Tkanina je vyrobená z jednotlivých panelov, ktoré majú šírku 35 cm. Vodiace lanká sú z nerezovej ocele s priemerom 1,6 mm. Typ DELTA umožňuje spojiť a ovládať viac systémov naraz.
Maximálne rozmery: šírka od 65cm do 325 cm, výsun od 1,25 m do 6 m.
Sklon: od 10° do 35°
Základná farba konštrukcie je biela /RAL 9016/.

     


Delta, typ HInteriérová markíza DELTA H na rozdiel od typu S je napnutá. Ovládanie je možné alebo manuálne kľukou, alebo elektrickým pohonom pomocou ozubených remeňov, ktoré sú vo vodiacich lištách.
Maximálne rozmery: šírka od 65cm do 325 cm, výsun od 1,25 m do 7 m.
Sklon: od 0° do 40°
Základná farba konštrukcie je biela /RAL 9016/.

 


Delta, typ HB

Konštrukcia je identická typu H s rozdielom, že vodiace lišty sú ohnuté v požadovanom oblúku.
Maximálne rozmery: šírka od 65cm do 325 cm, výsun od 1,25 m do 7 m, výška do 2,5 m.
Sklon: od 0° do 40°
Základná farba konštrukcie je biela /RAL 9016/.

SWINGTyp SWING je zjednodušená verzia typu DELTA S. Nie je napnutá. Namiesto hliníkových bočných líšt sú použité oceľové lanká. Ovládanie je možné len manuálne s lankom. Oceľové vodiace lanko má ø 1,6 mm, vzdialenosť medzi dvoma lankami môže byť max. 100 cm.
Maximálne rozmery: šírka do 4 m, výsun do 5 m, maximálna plocha 15 m2.
Sklon: od 0° do 15°
Základná farba konštrukcie: sivá /RAL 9006/

       


INTRA

Konštrukcia identická typu MIKRA. Jediný rozdiel je, že táto markíza je namontovaná v obrátenej polohe. Výhodou oproti systémom DELTA a SWING je to, že látka v zatiahnutej polohe je skrytá v bubne.

EASY

V prípade, že Vy potrebujete to najjednoduchšie riešenie, t.j. začiatkom sezóny markízu vypustíte, koncom sezóny späť narolujete, ponúkame Vám tieniaci systém EASY. Namontujeme Vám valec, na ktorý sa bude pomocou kľuky navíjať látka FERRARI SOLTIS. Do prednej časti látky vyrazíme kovové očká, alebo všijeme polcolovú trúbku. Kľukou zrolujete z valca také množstvo látky, aby ste kovové očká zavesili na háky, resp. zaistili trúbku , ktoré sú na protiľahlej stene zimnej záhrady namontované paralelne s valcom. Ak sú všetky očká zaistené, napnete látku točením kľuky spätným chodom.Často kladené otázky a odpovede

Máme zimnú záhradu, ktorá sa nám v letných mesiacoch extrémne prehrieva. Existuje aj nejaké jednoduchšie, lacnejšie riešenie, nakoľko tú markízu by sme vypúšťali len začiatkom sezóny a ostala by vypustená do zimy?
Riešenie : namontujeme Vám valec, na ktorý sa bude pomocou kľuky navíjať látka Ferrari Soltis. Do prednej časti látky vyrazíme kovové „o“-čká. Kľukou zrolujete z valca také množstvo látky, aby ste kovové „o“-čká zavesili na háky, ktoré sú na protiľahlej stene zimnej záhrady namontované paralelne s valcom. Ak sú všetky „o“-čká zaistené, napnete látku točením kľuky spätným chodom.

Mohol by som látku Ferrari Soltis nahradiť aj lacnejšou plachtou?
Ak na tom trváte, môžeme Vám dodať markízu s inou plachtou. Rozdiel je v tom, že látka Ferrari Soltis má na povrchu odrazovú vrstvu, ktorá funguje ako zrkadlo a odráža prichádzajúce slnečné lúče hneď späť cez sklo, čím zabráni tomu, aby sa premenili v teplo. Týmto spôsobom si slnečné lúče zachovávajú rovnakú vlnovú dĺžku, ako pri vstupe do miestnosti a veľká väčšina z nich sa vracia cez sklo do vonkajšieho priestoru. Ostatné plachty túto vrstvu neobsahujú. Tieniť Vám budú, ale z hľadiska odrazu tepla majú nižšiu účinnosť.
       

       

       

       

       

 

Online vzorkovník látok