MARKÍZY NA ZIMNÉ ZÁHRADY

EXTERIÉR - Vďaka nemeckej technike v bočných vodiacich lištách sa látka stále španuje, ostáva pevná v každej polohe a tak je odolná proti vetru a dažďu.

Viac a viac stavieb sú projektované s veľkými presklenenými plochami, resp. so zimnými záhradami. Tieto veľké plochy sa v letných teplotách extrémne prehrievajú. Markízy, ktoré Vám ponúkame na zakrytie týchto plôch, sú nemeckej kvality, ktorá Vám zabezpečí dlhú životnosť týchto konštrukcií. Klúčové postavenie v efektívnej tepelnej ochrane má látka, ktorá odráža teplo. So zreteľom na funkciu markízy Vám ponúkame výber medzi rakúskou tkaninou SATTLER, alebo francúzskou perforovanou látkou FERRARI SOLTIS. /Podrobnejšie vlastnosti si pozrite TU/. Ovládanie týchto systémov je možné len s elektrickým pohonom, s možnosťou od obyčajného ovládača až po vysoko senzitívne senzory.

Základné farby konštrukcie sú: biela /RAL 9016/, hnedá /RAL 8019/, sivá/RAL 9006/.

MikraNapnutý tieniaci systém pre zimné záhrady na horizontálne a šikmé sklenené panely. Vhodný pre malé a stredne veľké sklenené plochy./maximálny rozmer je 4,5 m x 4,5m/ Lano, ktoré beží v bočných lištách, napína látku v každej polohe. Bočné lišty, bubon a čelný profil je z hliníka, valec z pozinkovanej ocele (Ø 90 mm).


 


AltoNa rozdiel od typu MIKRA, masívnejšia konštrukcia tejto markízy umožňuje zatienenie aj väčších plôch./šírka 5,5 m, výsun 6m, maximálna plocha 28 m2/. V prípade ešte väčšej plochy, typ ALTO umožňuje ovládať dve markízy jedným motorom, s maximálnou šírkou 8 m, alebo maximálnou plochou 40 m2. Vodiace lišty môžu byť ohnuté v ľubovoľnom oblúku.


   


VariusŠpeciálna konštrukcia tejto markízy umožňuje zakrytie aj takých plôch, kde šírka látky je väčšia ako vzdialenosť medzi vodiacimi lištami (látka môže prečnievať do bočných strán).

Maximálne rozmery sú: šírka od 1,25 m do 5,5 m, presah od 11 cm do 1,5 m, výsun od 1 m do 4,5m.


 


Často kladené otázky a odpovede

Aké sú maximálne rozmery ?
Šírka 6 m a výsun 5 m.

Akú farbu konštrukcie si môžem vybrať ?
Farby sú : biela, tmavohnedá a sivá.

Dá sa takáto markíza ovládať aj ručne ?
Nie, markízy na zimné záhrady sa ovládajú len pomocou motora.

Aký sklon musí mať zimná záhrada, aby markíza fungovala správne ?
Od vodorovnej plochy až po úplne zvislú. Látka sa vysúva pomocou popruhu, ktorý sa cez bočné vodiace lišty vracia späť do čelného profilu, kde je napojená na 2 veľké pružiny.

Aké káble potrebujem a kam ich treba vyviesť, ak chcem markízu na zimnú záhradu ?
V prípade ak markíza bude ovládaná s diaľkovým ovládačom, stačí vyviesť kábel 4 x 1,5 k jednému koncu markízy.

Ak markíza bude ovládaná vypínačom, platí to isté, ako pri diaľkovom ovládaní + je nutné viesť kábel cez skrinku na vypínač. Vypínač dodáme my.
       

       

       

       

       

       

 

Online vzorkovník látok