TERASOVÉ MARKÍZYPríjemné posedenie v tieni na Vašej terase Vám počas horúcich letných dní umožní terasová markíza zhotovená z vysoko kvalitných materiálov, vyrobených podľa prísnych nemeckých a rakúskych noriem. Dlhá životnosť produktu a Vaša spokojnosť sú zaručené.
Rakúska látka značky SATTLER je impregnovaná - nepremokavá, farbostála, odolná proti pliesni. Neobsahuje žiadne chemikálie, ktoré by boli škodlivé pre Vaše zdravie. /pre viac informácií o látke, kliknite TU/
Konštrukcia sa skladá z hliníkových a pozinkovaných častí a tak korózia súčiastok je vylúčená.
Markízy sú dostupné aj so strieškami alebo s boxom.

OVLÁDANIE:
 • mechanické
 • elektronické - elektrický pohon a diaľkové ovládanie sa stáva neoddeliteľným príslušenstvom markíz. Ich kombináciami s čidlom na vietor, dážď a slnko Vám garantujeme úplný komfort.

KONŠTRUKČNÉ PREVEDENIA:
 • MINI
 • Markíza s zjednodušenou konštrukciou. Nosný profil 30mm x 30 mm. Valec ø 60. Maximálne rozmery šírka x výsun : 500 cm x 225cm. Keďže tu sa jedná o markízu nižšej triedy, neodporúčame používať ani v najmenšom vetre. Technické výkresy TU
 • BASIC
 • Markíza strednej kvality. Nosný profil 40mm x 40 mm. Valec ø 70. Maximálne rozmery šírka x výsun : 600 cm x 350 cm. Ramená typu BASIC sú konštruované len do slabších vetrov. Technické výkresy TU
 • DANUBIO STRONG
 • Markíza najvyššej kvality. Nosný profil 40mm x 40 mm. Valec ø 70. Maximálne rozmery šírka x výsun :700 cm x 350 cm. Silnejšie ramená typu DANUBIO umožňujú používať túto markízu aj v miernejších vetroch. Technické výkresy TU
 • ZURIGO MASSIVE
 • Nosný profil 50mm x50 mm. Valec ø 78. Maximálne rozmery 700 cm x 450 cm. Technické výkresy TU
 • BIBARRA MASSIVE +
 • Nosný profil 2 x 50mm x50 mm. Valec ø 78. Maximálne rozmery 700 cm x 500 cm. Technické výkresy TU     


Galéria
Online vzorkovník látokČasto kladené otázky a odpovede

Aká je dodacia lehota markíz ?
Vzhľadom na to, že my nielen tvrdíme o sebe, že vyrábame markízy, ale sme reálni výrobcovia, v krajných prípadoch markízy Vám vieme dodať už do 24 hodín. Štandardná dodacia lehota je 4-5 dní. Skladujeme všetky komponenty a všetky nami ponúkané odtiene látok.

Čo v prípade, ak prší alebo fúka vietor ?
Ak má markíza dostatočný sklon a voda stíha odtekať , markíza môže byť vypustená. Odporúčame však čo najviac zmenšiť plochu markízy / narolujte markízu aspoň na 2/3 jej plochy / . Mokré plátno môžete narolovať, je to neplesnivý materiál, avšak výrobca odporúča plátno čo v najkratšej dobe vysušiť.

Markízy sú stavané na mierny vietor. Ak už vietor dvíha prednú časť markízy na viac, ako 20 cm, markíza sa musí zrolovať. Nikdy nenechávajte markízu vypustenú, ak odchádzate z domu, len v prípade, ak máte markízu na elektrický pohon s čidlom na vietor.

Ako sa kotví markíza, ak mám zateplený dom ?
Samozrejme najideálnejšie je, ak nás kontaktujete už počas výstavby. Konzoly sa namontujú pred zateplením, markíza sa usadí po dokončení fasády. Ak už dom je zateplený, časť izolácie pod konzolami / cca 7 cm x 16 cm /sa odstráni a vystuží sa tvrdím materiálom. Tento vyrezaný otvor prekryje samotná konzola markízy.

Dom mám postavený z Porothermu. Udrží táto tehla markízu ?
Udrží to len vtedy, ak sa tehla prevŕta a konzoly sa upevnia pomocou závitových tyčí. Odporúčame kotviť markízu do betónového prekladu.

Máte v ponuke aj „ lacné “markízy ?
Samozrejme. Ak si želáte, zabezpečíme Vám aj markízy rovnakej kvality, ako to ponúka naša konkurencia za rovnako nízku cenu. Kvalita týchto markíz je adekvátna jej cene. Plátno je z nižšou kvalitou povrchovej úpravy . Konštrukcia oveľa slabšia, profily ramien tenšie, pružiny slabšie. Dodacia lehota „ lacných “ markíz je do 2 týždňov. Pozor ! Tieto markízy nesmú byť vypustené ani v najmenšom vetre. Farebná škála markíz je obmedzená a nenachádza sa na našej stránke v sekcii online vzorkovník látok.

Aká predpríprava je nutná, ak chcem markízu na elektrický pohon ?
V prípade ak markíza bude ovládaná s diaľkovým ovládačom, stačí vyviesť kábel 4 x 1,5 k jednému koncu markízy.

Ak markíza bude ovládaná vypínačom, platí to isté, ako pri diaľkovom ovládaní + je nutné viesť kábel cez skrinku na vypínač. Vypínač dodáme my.