ŠPECIFICKÉ VLASTNOSTI

SATTLER

Rakúska akrylová látka značky SATTLER je impregnovaná - nepremokavá, farbostála, odolná proti pliesni. Neobsahuje žiadne chemikálie, ktoré by boli škodlivé pre Vaše zdravie. Jej životnosť presahuje 10-15 rokov. /Technické parametre nájdete TU/

FERRARI SOLTIS

Technické vlastnosti materiálu

Technická textília SOLTIS je špeciálna PVC tkanina zložená zo 100% polyesterových vlákien a PVC vrstvy. Materiál má pevnú štruktúru, maličké otvory, ktoré zabezpečujú priechod okolo 10% slnečného žiarenia (podľa farby) a zanechávajú teplo pred membránou. Tak vytvárajú v interiéri príjemnú klímu aj keď je vonku extrémne teplo.

Pevnosť a stabilita

Unikátna technológia predpínania textílie vo všetkých štyroch smeroch zabezpečuje vysokú pevnosť materiálu a to, že sa materiál pri náporoch vetra neroztrhne a neznehodnotí, okraje markízy ostávajú pevné a celistvé.

Nehorľavosť

Spĺňa podmienky skupiny B o nehorľavosti podľa STN 73 0862 (ako aj B1 podľa DIN 4101 normy SRN a M1 NFP 92.503 francúzskej normy).

Teplotná odolnosť

Materiál markízy je odolný voči teplotným výkyvom od -30 do + 70 °C, pri ktorých nevykazuje kvalitatívnu zmenu.

Záruka

Textília SOLTIS podlieha certifikátu kvality ISO 9002 a platí na ňu záruka 5 rokov.

SOLTIS má niekoľko alternatívnych druhov, ktoré sa delia podľa použitia na markízy či interiérové žalúzie v exteriéri, interiéri, alebo podľa horizontálneho či vertikálneho použitia.

SOLTIS účinne odráža a pohlcuje až do 97% tepelnej energie slnečných lúčov, pričom v miestnosti ostáva príjemná klíma. Smerom dnu prechádza v závislosti od farebnej škály dostatok svetla na vytvorenie vhodného prostredia, a pritom je textília pri pohľade von priehľadná.

Jednoduchá údržba

Materiál ma tzv. proti-špinivý efekt (antistatický efekt), povrchová nečistota je utierateľná mokrou handrou a tak nevyžaduje takmer žiadnu starostlivosť. Farba markízy či žalúzie ani časom nevybledne vďaka UV stabilizácii.

ELEKTRICKÉ MOTORY

Aby spokojnosť našich zákazníkov bola dokonalá, k našim výrobkom ponúkame široký výber elektronických príslušenstiev. Markízy môžu byť vybavené elektrickým motorom s ovládačom alebo s diaľkovým ovládaním. V prípade, že chcete aby markíza sa sama vypustila keď slnko zasvieti, a aby sa sama zrolovala vo vetre alebo po zapadnutí slnka, úplnú automatizáciu Vám zaručí senzor na slnko, vietor a rázové vlny.

ROZMERY ROLIEK

Sattler - 120 cm
Ferrari - 170 cm
Crystal – 130 cm

Ak obidva rozmery plachty (šírka x výška) sú väčšie ako rozmer rolky, plachty sú šité, respektíve zvárané z viacerých častí.