ALTÁNKY – ROLOVATEĽNÁ OCHRANA PRED VETROM A DAŽĎOM

Ponúkame Vám rôzne riešenia na ochranu Vášho altánku.

1, najjednoduchšie riešenie je, keď plachta nie je rolovateľná, je pevná. Do farebného lemovania sú nabité kovové očká alebo turnikety. Kovové očká sa upevňujú pomocou gumenej šnúrky.
2, ručne rolovateľná fólia. Táto plachta je na svojej vrchnej strane prichytená k hranolu. Dolná časť farebného lemu skrýva v sebe polcoľovú trúbku. Táto trúbka svojou váhou napína plachtu. V prípade, že fóliu chcete zrolovať, uvoľníte trúbku a ručne natočíte na ňu plachtu. Hore fóliu zaistíte remienkami. Nevýhodou tohto riešenia je to, že buď je plachta úplne spustená alebo je úplne natočená.
3, rolovateľná plachta s konštrukciou. Konštrukcia je identická ako konštrukcia balkónových markíz, t.j. Ø 70 valec, prevodovka, kľuka. Táto konštrukcia umožňuje zastaviť plachtu v ľubovolnej polohe. Plachtu môžete kľukou natočiť na valec. Dolná časť farebného lemu skrýva v sebe polcoľovú trúbku. V spustenej polohe trúbku môžete zaistiť a spätným chodom napnúť plachtu.
Hliníkové altánky, pergoly – realizácia hliníkových altánkov na mieru

Často kladené otázky a odpovede

Z akého materiálu sú vyrobené ?
Konštrukcia je identická ako konštrukcia balkónových markíz. Nakoľko priesvitný PVC materiál je ťažko opracovateľný, spevňuje sa po okrajoch farebným PVC materiálom.

Dá sa u Vás objednať len samotná plachta bez konštrukcie ?
Áno, na mieru Vám dodáme plachtu. Ak si želáte, po okrajoch môžeme naraziť kovové „O“-čká, aby ste plachtu mohli jednoduchšie uchytiť.

Je priesvitná časť úplne priesvitná, priezračná ?
Nie, nie je. Ako aj na uvedených fotografiách vidíte, nedáva to čistý obraz.

Aké sú maximálne rozmery ?
Maximálna šírka rolovateľnej plachty je 6 m. Výška je 3,5 m. Vzhľadom k tomu, že pri šírke 6 m sa valec mierne ohne v strede, odporúčame šírku 4,5 m. Šírka rolky je 130cm. Ak obidva rozmery sú väčšie, ako 130 cm, priesvitná fólia sa zvára z viacerých kusov. Zváranie plachtu neoslabuje, ale práve naopak, plachtu zosilní.